Як вирівняти осанку?

Як вирівняти осанкуІснує загально поширена думка про те, що для того, щоб вирівняти осанку, потрібно почати займатися йогою або фітнесом. Також багато людей пов’язують явище сутулості із проблемами у хребті.
У цій статті я хочу розвіяти ці міфи і навести практичні поради і вправи для вдосконалення вашої постави.

Перш за все, хочу сказати, що проблеми з хребтом мають 90% населення Землі. Більшою мірою причиною викривлень чи нестабільності у хребті є якраз наша погана звичка сутулитись і сидіти криво, але не навпаки. Отже, незважаючи на те, що у людини сколіоз, зміщені пару хребців тощо, вона може тримати хорошу осанку.

Для того, щоб мати красиву осанку, потрібно відчувати своє тіло і знати, які м’язи скоротити і тримати. А йога і фітнес – це той інструмент, котрий додасть вам витривалості і сили краще володіти своїм корпусом і зберігати красу протягом цілого дня.

Вміння відчувати у собі криву і рівну спину – запорука успіху у будь-якому спорті, проте найкраще виховують ці якості гімнастика і танцювальні мистецтва, зокрема балет і бальні танці. Як сказав один досвідчений танцюрист: “Дорослі уже втратили півжиття, якщо не почали в дитинстві займатися бальними танцями“. Та про це якось в іншій статті.

Ми усі прагнемо, щоб нас оточувало все красиве. Йдемо по вулиці – щоб будинки були відреставровані, щоб на клумбах росли квіти, щоб магазини забезпечували нас зручним стильним одягом. Так само хочеться бачити навколо гарних людей – струнких, відкритих, усміхнених. Натомість, часто спостерігаємо картину – жінка середнього віку, зігнута в три погибелі, шкандибає, дивлячись собі під ноги. Це печально, але ще болючіше бачити молодих дівчат, у котрих два прищики на грудях, живіт спереду і на спині торчать два крила з лопаток. “Я не така”, – ви мабуть подумали. Ану згадайте, скільки вам фоток ваших не сподобалось через несимпатичне положення тіла. Особливо цікаво пробити в гуглі запит “випускний” і подивитися на зображення. Картина просто! – всі “моделі” ще й у вечірніх сукнях.

Ну але не повинні всі бути моделями чи займатися бальними танцями, скажете. Звісно не всі, але це просто! Всього лиш контроль за собою і вправи перед дзеркалом протягом двох тижнів, а далі воно вже увійде у звичку.

Як вирівняти осанкуЯк вирівняти осанкуРозглянемо два малюнки зліва. Перший звична позиція пересічного перехожого на вулиці. Другий – це вже ми називаємо “о диви, яка фіфа пішла” :)

Звернуть увагу на одяг, де краща майка?
Але ж на двох фотографіях одна і та сама майка :) Це свідчить про те, що купуючи брендову міні-спідницю, ви можете виглядати у ній мегасупер, а можете і по-рагульськи, вибачте за грубість.

 

Як вирівняти осанку

Стаємо перед дзеркалом боком, розслабляємо все тіло. Можливо воно виглядатиме не так жахливо, як на малюнку.
а) міняємо місцями позиції грудної частини тіла і області тазу: грудак вперед, дупу назад. Примітка: попу ми не піднімаємо вверх, хребет зберігаємо розтягненим в області талії, там не повинно бути сильного прогину.
б) втягуємо живіт і тримаємо його втягнутим все життя. Для того, щоб витримувати тривалий час, необхідно качати прес. Це просте і перше рішення для всіх людей, які хочуть схуднути або позбутись живота – просто його втягнути і тримати. І ймовірно, що того буде достатньо, щоб не купувати чаї для схуднення чи дорогі методики.

Як вирівняти осанкуНаступні кроки:
а) груди піднімаємо вверх. Так в жінки два прищики перетворюються в бюст. Стидаєшся своїх грудей? Твій торс – це твоє его, це повага до себе. Краще стидайся бути сутулою кривульою-дурульою.
б) потилицю витягуємо вверх, намагаємося верхівкою голови дістати люстру, витягуємося, витягуємося.

 

Як вирівняти осанкуЯкщо попа у дзеркалі виглядає занадто відставленою, раджу виконати наступне:
а) ягодиці опускаємо під себе так, ніби внизу між ними затиснена книжка, рушник тощо. У бальних танцях крім цього підягодичні м’язи повинні бути скорочені для кращої фіксації себе в паркеті, а відчуття має бути затиснених 5 копійок в … в одному цікавому місці :))) При цьому частина хребта у поясниці розтягнеться ще сильніше.

 

Як вирівняти осанку

На наступних малюнках розпрямляємо плечі.

Як вирівняти осанкуЯк вирівняти осанку
Для цього краще скористатися двома дзеркалами. До шафи-купе підсуваємо крісло, на яке ставимо дзеркало з коридору. Стаємо обличчям до дзеркала шафи і бачимо свою спину у дзеркалі на кріслі. Не лякайтесь, ці надбудови достатньо буде зробити двічі, вправа швидко вдається.
Перший малюнок а) плечі подати назад, але не так, щоб лопатки з’єдналися. Не повинно бути видно складки шкіри посередині спини.
Другий малюнок: піднімаємо руки в сторони долонями вниз.
Третій: по відчуттю з’єднавши лопатки з руками обертаємо долоні наверх одночасно садячи лопаточки в спину, по суті притискаючи лопатки до площини спини. Корисною буде перевірка: лінія між плечима спереду тіла і лінія між плечима ззаду по спині обидві мають розтягуватися в сторони розведених рук.
Не забудьте, що ми піднімали груди, куди вони впали? :) А живіт все ще втягнений? :)

Як вирівняти осанку

Останній крок у вирівненні осанки – це утримуючи відчуття вправлених лопаток і розрівненої спинки опустити руки. Ця дія ніяк не повинна вплинути ні на саму спину, ні на груди, ні на прес. І тепер розслабляємо ті зажаті м’язи, котрі нам не потрібні, котрі затиснулись в процесі виконання вправ, на приклад – шия! Робимо вдих на повні груди і видих з розслабленням.

Примітка: на фото спина вам може не сподобатись. Втішу, у вас вона такою не буде, бо ви не займаєтесь бальними танцями. Але якщо ви все-таки бальник, ну тоді зазначу, що спина Джоани Лойніс чи Анни Мельнікової чи іншої чемпіонки світу теж не виглядає тендітною. Дивись відео на ютубі.

Як вирівняти осанку

Ось так приблизно мала би виглядати ваша осанка, коли ви наловчитеся одним рухом приводити своє тіло в тонус. Не скаржтесь на сколіоз чи на ваш вік. Я знаю багато жінок, які в 50 прекрасно “несуть” себе по вулиці, гордо і невимушено :)

До речі, про ходу. Ніколи не ходіть із зігнутого коліна, особливо на високих підборах – це так жахливо виглядає. Витягуйте ногу, витягуйте стопу, носок. Після дотику каблука з землею має одразу наступити носок, тобто вся стопа. Не чалапайте :))

Нижче навожу ще кілька фотографій красивих осанок і спин. Тема актуальна не лише для жінок. Адже кожна красива кобіта звертає увагу на поставу мужчини. Так що, мужчини, або сам вдома перед дзеркалом, або в бальних танцях партнерам завжди раді, люблять, хочуть, велком ;)

Рівна осанкаРівна осанка
Рівна спина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чи повинні ми весь час тримати осанку рівною?
Ні. М’язи спини, хребет, живіт – все потребує відпочинку, розвантаження. Тому найоптимальніший спосіб життя: осанка серед людей, на вулиці, на роботі, йога-фітнес-танці для зміцнення та витривалості і відпочинок вдома.

Чому в транспортних засобах крісла мають вигнуту спинку?
Для того, щоб надати хребту природного вигину, який амортизує коливання/стрибки транспорту. У цій ситуації тримати осанку шкідливо і навіть небезпечно.

One thought on “Як вирівняти осанку?

  1. Михайло

    Стаття чудова! Правда фотки треба чуток більшими зробити…
    тому що приліплені мітки(а,б..) погано читаються.